fbpx

Przegląd publikacji dotyczących prawa upadłościowego

Z tego artykułu dowiesz się o tym, że:

  • Jakie są najnowsze opracowania dotyczące prawa upadłościowego irestrukturyzacyjnego  

  • Po jakie pozycje sięgnąć przy tworzeniu pism i dokumentów w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  • Gdzie zdobywamy nową wiedzę do zmian i ulepszeń systemu Solvbot

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne ciągle ewoluuje. Aby nadążać za zmianami i na bieżąco dostosowywać do nich nasz system, śledzimy wychodzące publikacje oraz wydarzenia dotyczące tematu niewypłacalności.

W tym roku wydane zostały opracowania, które kompleksowo podchodzą do tematu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Wśród nich m.in. “Meritum. Prawo restrukturyzacyjne i prawo upadłościowe” pod redakcją Izabeli Gil czy “Leksykon prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Podstawowe pojęcia” Joanny Misztal-Koneckiej.   

“Meritum. Prawo restrukturyzacyjne i prawo upadłościowe” wydane przez wydawnictwo Wolters Kluwer to pozycja przeznaczona zarówno dla praktyków zajmujących się upadłościami na co dzień, jak i osób, które dopiero zaczynają zdobywać wiedzę związaną z tematem niewypłacalności. Opracowanie w przystępny sposób przedstawia szerokie spektrum zagadnień dotyczących prowadzenia postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. W podzielonym na dwie części opracowaniu znajdziemy omówienie teoretycznych i praktycznych zagadnień podparte licznymi przykładami, schematami i wzorami.  

“Leksykon prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Podstawowe pojęcia” wydany przez wydawnictwo C.H. Beck to zbiór haseł idealny dla osób, które potrzebują zwięzłej informacji o konkretnym zagadnieniu z zakresu postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Znajdziemy w nim aktualne treści przedstawione w przystępnej formie. „Leksykon” sprawdza się zarówno w przygotowaniu do zawodu doradcy restrukturyzacyjnego, jak i w codziennej pracy praktyków. 

Wprowadzone zmiany legislacyjne dotyczące prawa upadłościowego znalazły swój komentarz również w publikacjach “Prawo upadłościowe. Prawo restrukturyzacyjne. Komentarze” Piotra Zimmermana (C.H. Beck 2021) i w trzecim wydaniu “Prawa upadłościowego. Komentarz” autorstwa Rafała Adamusa (C.H. Beck 2021). Praktyczny komentarz znajdziemy również w drugim wydaniu książki “Prawo upadłościowe. Komentarz” pod red. A.J. Witosza (Wolters Kluwer 2021). 

Niezwykle użytecznym narzędziem dla doradców również wzory pism sądowych i umów zzakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Szablony pism to niezbędnik wcodziennej pracy zkorespondencją w prowadzonych postępowaniach. Wiemy to zdoświadczenia naszych klientów, którzy w Solvbot wygenerowali już ponad 300 tys. dokumentów. Na co dzień dbamy oto, żeby szablony spełniały wymagania i w pełni ułatwiały pracę doradców.  

W Solvbot udostępniamy klientom stworzone przez nas i na bieżąco aktualizowane repozytorium gotowych szablonów do różnych rodzajów postępowań. Ale to nie wszystko! Dzięki wtyczce Solvbot zintegrowanej z Microsoft Word istnieje możliwość tworzenia własnych zautomatyzowanych szablonów.  

A jeśli szukasz inspiracji i wiedzy na temat jak powinno wyglądać dane pismo w postępowaniu upadłościowym lub restrukturyzacyjnym, warto sięgnąć po dwie pozycje. Pierwsza z nich to „Wzory pism i orzeczeń w postępowaniu upadłościowym” autorstwa Anny Hrycaj i Patryka Filipiaka, które ukazały się w wydawnictwie Wolters Kluwer. W niej znajdziemy ponad 200 wzorów pism procesowych i orzeczeń sądowych w sprawach upadłościowych dostępnych również w wersji elektronicznej. 

Druga propozycja „Postępowanie restrukturyzacyjne. Komentarz praktyczny. Wzory pism iprzykłady postępowań restrukturyzacyjnych” (C.H. Beck 2020) pod redakcją Andrzeja Głowackiego i Cezarego Zalewskiego świetnie sprawdzi się przy prowadzeniu postępowań restrukturyzacyjnych. To nie tylko zbiór wzorów dokumentów przydatnych przy poszczególnych postępowaniach restrukturyzacyjnych, ale również kompendium wiedzy na temat restrukturyzacji podparte rozbudowanymi przykładami.

Wraz z zespołem Solvbot śledzimy nie tylko ostatnio wydane publikacje, ale również aktualności na stronach: prawo.pl, gazetaprawna.pl, businessinsider.com.pl, bezprawnik.pl, pb.pl. Pozwala to nam być na bieżąco z informacjami ze świata biznesu i technologii, ponieważ wciąż wyszukujemy nowych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawniłyby pracę kancelarii doradcy restrukturyzacyjnego. Dodatkowo w comiesięcznej prasówce dzielimy się znalezionymi informacjami z naszymi klientami, aby i oni mieli dostęp do najnowszych tematów w dziedzinie niewypłacalności. 

Swoją wiedzę poszerzamy również uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego m.in. organizowanych przez Praktyk Szkolenia czy INSO – Sekcję Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego Instytutu Allerhanda. Równie chętnie stajemy w roli mówców i dzielimy się naszym doświadczeniem w cyfryzacji kancelarii doradców restrukturyzacyjnych, tak jak podczas konferencji “Upadłość konsumencka w praktyce sądów powszechnych organizowanej przez Instytutem Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego 

Nasz zespół nie boi się wyzwań, dlatego wciąż zdobywamy wiedzę i umiejętności oraz chętnie wychodzimy naprzeciw propozycjom i oczekiwaniom klientów. To dla nich nie zapominamy o tym, że technologia idzie na przód, dlatego warto być na bieżąco, aby móc wciąż wprowadzać nowe i skuteczne rozwiązania do Solvbot.  

Wybierz program, który nadąża za zmianami w prawie i technologii!

Podziel się tym!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Arrow-up