fbpx
Cyfryzacja branży prawnej - Solvbot - system dla kancelarii syndyka

Cyfryzacja branży prawnej – czy to konieczność?

Z tego artykułu dowiesz się o tym, że:

  • Cyfryzacja branży prawnej to konieczność – tempo zmian przyśpiesza i narzędzia stosowane przez prawników powinny być dostosowane do potrzeb rynku 
  • Efektywna praca zdalna jest możliwa tylko przy użyciu nowoczesnych narzędzi opartych o infrastrukturę chmurową 
  • Pandemia przyśpieszyła procesy decyzyjne wielu kancelarii prawnych – o pozyskaniu systemów wsparcia dla prawników 
  •  

W ostatnich latach cyfryzacja zaczęła obejmować prawie wszystkie sfery naszego życia prywatnego i zawodowego. Pandemia tylko przyspieszyła proces digitalizacji, ale również obnażyła miejsca, nad którymi wciąż potrzebna jest praca. 

Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który w tym roku odbywał się w Katowicach, mieliśmy okazję usłyszeć różne opinie na temat digitalizacji w Polsce. Mowa była m.in. o tym jak zmieniło się podejście do cyfryzacji, jak wpłynęła ona na nasze codzienne życie i jakim wyzwaniom transformacji cyfrowej należy sprostać. 

Wielu klientów Solvbot dołączyło do naszego systemu właśnie przez niedogodności związane z pandemią. Doradcy restrukturyzacyjni próbowali zmniejszyć ilość osób przebywających wbiurze, a system idealnie nadaje się do pracy zdalnej

Z powodzeniem zrewolucjonizowaliśmy podejście do organizacji pracy w kancelarii.

Solvbot umożliwił efektywną pracę zdalną w rozproszonym zespole poprzez infrastrukturę tworzenia i monitorowania zadań, ale nie tylko. System dzięki automatyzacji wielu czynności pozwala zaoszczędzić czas i obsłużyć o wiele więcej klientów. Dodatkowo dzięki temu, że system działa w chmurze, można efektywnie prowadzić sprawy z różnych miejsc na świecie bez ryzyka zarażenia się. Aby mieć dostęp do danych postępowania wystarczy mieć pod ręką komputer lub inne dowolne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. 

Pandemia okazała się czasem, który z jednej strony przyspieszył rozwój projektów cyfryzacyjnych. Z drugiej strony obnażył, że nie wszystkie sektory są na nią gotowe, ponieważ brakuje chociażby w pełni zintegrowanych systemów i skorelowanych baz danych. 

Dlatego w trakcie pandemii kładliśmy duży nacisk na rozwój systemu i dodanie nowych integracji z platformami zewnętrznymi. Połączyliśmy Solvbot z MSiG, eNadawca i dokumentem Projekt Planu Spłaty. Również z KRS dane pobierane są automatycznie przez system.

Cyfryzacja to również projekty zachęcające ludzi do korzystania z Internetu, zwłaszcza, że ten proces wkroczył w niemalże każdą dziedzinę naszego życia. Najbardziej widoczne przemiany możemy zaobserwować w sektorze usług. Wynika z tego konieczność zwiększania kompetencji cyfrowych zarówno prywatnych użytkowników Internetu, jak i pracowników i kadry managerskiej. 

W tej kwestii Solvbot także wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Rozumiemy, że cyfryzacja wkracza dużymi krokami i nie każdy za tym nadąża, dlatego oprócz standardowego wdrożenia zespołu oferujemy pomoc poszczególnym osobom na każdym etapie adaptacji systemu do kancelarii doradcy restrukturyzacyjnego.  

Przy tworzeniu korespondencji wychodzącej nie musisz sięgać po segregator, by stworzyć pismo, np. zawiadomienie do wierzyciela z uzupełnionym danymi. Nie musisz nigdzie szukać danych adresata, ani uzupełniać danych nadawcy. Wystarczy wybrać te dane z listy kontaktów. Pismo wygenerowane przez system jest cyfrowo zarejestrowane i nie ma konieczności przechowywania papierowej kopii dokumentu.  

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wdrażanie do kancelarii nowego systemuczy przejście kancelarii do zdalnego trybu pracy stanowi czasem nie lada wyzwanie. Dlatego nasi klienci mogą umawiać się z obsługą klienta na zdalne wdrożenia i wideokonferencje, na których chętnie odpowiadamy na pytania klientów i pokazujemy nowe funkcjonalności 

Mamy już doświadczenie z wdrażaniem systemu w dużych, średnich i małych jednoosobowych kancelariach. System adaptowany jest zarówno w kancelariach, które korzystały już z rozwiązań cyfryzacyjnych, ale również w takich, które dopiero co przystępują do automatyzacji czynności i cyfryzacji danych w jednym systemie.

Wiemy jakie są ich potrzeby, dlatego przy każdym nowym kliencie stosujemy indywidualne podejście dostosowane do specyfiki kancelarii i spraw jakimi zajmują się. Pomagamy również przy migracji danych z innych systemów. Dla nas priorytetem jest pomoc użytkownikom, aby mogli zaoszczędzić nawet 30% swojego czasu poprzez korzystanie z sytemu, który minimalizuje nakład pracy manualnej.  

W obliczu pandemii rozumiemy, iż w każdej chwili może zabraknąć nam dostępu do danych papierowych. Wiele firm nie wraca do pracy w biurze. Cyfryzacja objęła wiele czynności także w pracy doradcy restrukturyzacyjnego, czego przykładem jest Solvbot. W systemie przechowasz bezpiecznie wszystkie dane, mając dostęp do nich o każdej porze i z każdego miejsca. Jednak rozpoczęcie pracy z Solvbot jak każda digitalizacja wymaga czasu na wdrożenie i nauczenie się nowego systemu. Po to nasz zespół jest zawsze w pełnej gotowości, aby wesprzeć klientów w tym procesie. 

Jeśli potrzebujesz skontaktować się z sędzią-komisarzem, komornikiem czy upadłym, nie musisz mieć przed sobą książki kontaktów. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz odnaleźć numer telefonu, e-mail czy adres.  

Baza kontaktów przydaje się w wysyłce korespondencji i prowadzeniu książki nadawczej. Z Solvbot oszczędzasz także czas spędzony na poczcie. Dzięki integracji systemu z eNadawcą Poczty Polskiej w systemie generujesz książkę nadawczą, automatyczne potwierdzenie nadania i zaadresowane etykiety z kodem kreskowym. Nie ma konieczności ręcznego wypełniania druczków pocztowych. System monitoruje i aktualizuje na bieżąco status przesyłki, dodatkowo bez wychodzenia z domu dowiesz się o tym czy przesyłka dotarła do adresata, a w przeciwnym wypadku – także powód zwrotu. Wszystko to możliwe dzięki pełnej integracji z eNadawcą Poczty Polskiej. W Solvbot z łatwością nie tylko nadasz przesyłki, masz również możliwość podglądu elektronicznego potwierdzenia nadania i odbioru (EPO).  

Solvbot jest zaprojektowany tak, żeby ułatwiał pracę na wielu płaszczyznach. System jest zintegrowany jest nie tylko z Pocztą Polską, ale również z Microsoft Office (wtyczka do tworzenia zautomatyzowanych szablonów), KRS, REGON czy MSiG. Dzięki temu użytkownik nie musi przelogowywać się do innych platform, a wszystkie niezbędne informacje ma pod ręką w jednym systemie. Wszystko po to by ułatwić pracę z dowolnego miejsca. 

Nie ma znaczenia czy pracujesz w dużej czy małej kancelarii – Solvbot ma dla ciebie rozwiązanie, które ułatwi twoją codzienną pracę.

Podziel się tym!

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Arrow-up